InfoTech Przemysłowe Technologie Informatyczne i Systemy Pomiarowe


Idź do treści

O firmie

Firma

O firmie

Firma InfoTech
istnieje od 2001 roku. W tym czasie wdrożyła szereg innowacyjnych projektów. Zajmujemy się tworzeniem aplikacji do precyzyjnych pomiarów, analiz i sterowania, znajdujących zastosowanie w przemyśle, laboratoriach i działach rozwoju wielu firm. Powstające u nas rozwiązania cechuje wysoka elastyczność zastosowania, łatwość dalszej rozbudowy oraz przyjazny użytkownikowi interfejs obsługi programów. Ustawicznie doskonalimy swoje umiejętności tak, aby nasze rozwiązania były zawsze funkcjonalne i wspierały rozwój firm naszych Klientów w zakresie najnowszych technologii i jakości produkcji. Zbierane przez nasze programy dane są zapisywane w korporacyjnych bazach danych i do ich analizy dostarczamy narzędzia pozwalające raportować wyniki w postaci zdefiniowanych układów graficznych pod Klienta. Budujemy systemy traceability, służące do zarządzania i identyfikacji produktu w trakcie produkcji. Systemy takie „pilnują”, aby w trakcie montażu produktu nie ominąć żadnego etapu w procesie technologicznym, jeżeli odbywa się on na kilku samodzielnych stanowiskach oraz kontrolują prawidłowość wykonania poszczególnych czynności, nawet jeśli są one wykonywane ręcznie. W ramach swoich projektów zrealizowaliśmy aplikacje sterujące serwami i silnikami krokowymi, łącznie z symulacją konkretnej trajektorii ruchu.

Naszymi Klientami są m.in. firmy: Philips, TRW, Huta Zabrze S.A., Elektrownia Kozienice, Instytut Elektrotechniki, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Instytut Fizyki Jądrowej PAN, Nordis, Eldrob.

Naszym ostatnim projektem było zrealizowane dla Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie stanowisko do terapii protonowej oka. Przeznaczeniem tego stanowiska jest leczenie raka oka. W Polsce jest około stu takich przypadków rocznie. Stanowisko w Krakowie na tę chwilę stanowi siódmą tego typu instalację w Europie.
W ramach tego projektu zrealizowaliśmy kompletne sterowanie do stanowiska polegające na zsynchronizowaniu pracy kilku silników krokowych i urządzeń pomiarowych. Dodatkowo realizowaliśmy monitoring pomieszczenia za pomocą kamer oraz zastosowaliśmy system wizyjny do obserwacji źrenicy oka pacjenta. Zadaniem tego systemu jest obserwacja położenia źrenicy oka pacjenta i sygnalizacja jej zmiany oraz kontrola tego czy oko nie doznaje oczopląsu.
Dla zobrazowania załączone zostało zdjęcie z planszą dotyczącą przebiegu terapii oraz inne zrealizowane przez firmę InfoTech projekty.

Swoją ofertę kierujemy do firm posiadających własne zaplecze badawczo-rozwojowe, chcących zwiększyć dokładność oraz efektywność swoich działań, a także do laboratoriów, które poszukują rozwiązań zapewniających automatyzację oraz powtarzalność przeprowadzanych eksperymentów.
Rozwiązania naszej firmy umożliwiają kontrolę procesów produkcyjnych w dużych zakładach przemysłowych branży motoryzacyjnej oraz elektronicznej, jak również w mniejszych jednostkach, gdzie produkcja odbywa się na mniejszą skalę, natomiast parametrem krytycznym jest zapewnienie najwyższej jakości oraz nadzoru na każdym etapie wytwarzania. Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest automatyczny nadzór, sterowanie urządzeniami czy też wizualizacja procesów przemysłowych jesteśmy w stanie zaproponować indywidualne rozwiązanie oparte na wieloletnich doświadczeniach firmy National Instruments oraz innych w zależności od potrzeb. Nasze oprogramowanie powstaje w oparciu o pakiet firmy National Instruments-LabView.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego